Sony’den PlayStation 5 oyunları için iddialı açıklama

Sony’den PlayStation 5 oyunları için iddialı açıklama

PlayStation 5 oyunları için bekleyenlerin sayısı oldukça fazla. 11 Haziran 2020 tarihinde tanıtılan yeni nesil konsol, Sony’nin stüdyoları tarafından hazırlanan özel oyunlara da ev sahipliği yapacak.


Sony PlayStation 5 oyunları için temkinli davranıyor Sony cephesinden yapılan bir açıklama bütün dikkatleri üzerine çekti. Japonya merkezli firma, Horizon: Forbidden West ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunların PlayStation 5’in bütün yeteneklerini ön plana çıkaracağını düşünüyor. Bu bağlamda PlayStation 5 adına hazırlanan özel oyunlara hususi bir ilgi gösteren Sony, bu oyunların her zamankinden daha çok önemli olduğunu ifade etti. Oyun geliştiricilerinin üzerindeki baskı her geçen gün artıyor.


Sony, oyun stüdyoları tarafından geliştirilen yapımları yakından takip ediyor. Bu bağlamda ilgili tanıtım etkinliğinde gösterilen 28 oyundan dokuzu Sony’nin kendi stüdyolarında geliştirildi. Bu oyunlar sadece PlayStation 5’te oynanabilecek. Bu yapımlardan 14 tanesi de PlayStation 5 için özel olarak hazırlanan oyunlar arasında yer alıyor ancak bu yapımların aynı zamanda PC platformu için de piyasaya sürüleceği söyleniyor. Peki Simon Rutter bu konu hakkında neler söyledi?


PlayStation’da yönetici olarak çalışan Simon Rutter, PlayStation 5 ile oyunların birbirlerinden en verimli şekilde yararlanması gerektiğini düşünüyor. Rutter, oyun geliştiricilerinden bu konsolda var olan bütün özellikleri gün yüzüne çıkarabilecek oyunlar istiyor. Sony’nin Avrupa şubesinde çalışan Rutter, Gran Turismo 7 için şunları söyledi: “Bu yapım PlayStation 5’te var olan, birkaç istisna hariç, her teknolojik altyapıdan yararlanacak. Ön yükleme süreleri kısalacak.”